Archiwum marzec 2019


Jak zażywać Urydynox?
Autor: aptecznakraina
25 marca 2019, 09:59

Urydynox to suplement diety, który przyjmuje się w bólach kręgosłupa. Kiedy nie należy po niego sięgać? Jak się go stosuje?

 

1. Dawkuj zgodnie z ulotką

Dawka Urydynoxu jest skonstruowana tak, by w pełni odpowiadała potrzebom pacjentów. Nigdy nie należy jej zwiększać bez konsultacji ze specjalistą. Jednak mało prawdopodobne jest, by zlecił on zwiększanie dawki, ponieważ nie powiększy ona osiąganych rezultatów. Zalecana dawka przyjmowania preparatu Urydynox to jedna kapsułka na dobę. Najlepiej przyjmować ją w regularnych odstępach. W tym celu można prowadzić notatki lub ustawić przypomnienie w telefonie, które z całą pewnością nie pozwoli na pominięcie dawki.


2. Nie stosuj, gdy masz alergię

Osoby, które cierpią na nadwrażliwość na składniki znajdujące się w suplemencie, nie powinny go przyjmować. Jest to oczywista sprawa, równocześnie jest też tak ważna, że należy podkreślać ją na każdym kroku.

 

3. Pamiętaj o diecie

 

Żaden preparat złożony nie zastąpi właściwej diety. Pomimo, że Urydynox  ma sporą zawartość witamin z grupy B oraz kwasu foliowego, to nie należy rezygnować z przyjmowania ich w diecie. Zdrowa, zbilansowana dieta jest podstawą prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu.

Urydynox dostępny pod adresem: https://www.apteka-oliwna.pl/urydynox-30-kapsulek

Solpadeine- silna broń w walce z bólem
Autor: aptecznakraina
20 marca 2019, 09:57

Leki podobnie jako medyczne substancje są bardzo podatne na działanie czynników zewnętrznych i należy o tym bezwzględnie pamiętać. Poza tym mają one określoną przydatność do spożycia, której nie należy przekraczać. Solpadeine również należy do specyfików, które po upływie terminu ważności mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc.

 

Podstawowe zasady przechowywania Solpadeinu

Po pierwsze należy przechowywać go w miejscu suchym i zaciemnionym. Po drugie nie wolno wystawiać go na długotrwałe działanie promieni słonecznych. Po trzecie najlepiej trzymać go w miejscu niedostępnym dla dzieci. Po czwarte po upływie terminu ważności lek ten powinien zostać zutylizowany.


Jak przyjmować Solpadeine?

Zaleca się przyjmowanie najwyżej ośmiu tabletek na dobę w przypadku ostrych stanów chorobowych. Najbezpieczniej zażywać jedną tabletkę, co cztery godziny. Lek ten przeznaczony jest dla osób powyżej 12 roku życia. W razie jakichkolwiek nieprzewidzianych komplikacji należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza.

 

Absolutnie nie wolno przekraczać zalecanych dawek, gdyż samowolka mogłaby się skończyć tragicznie. Zresztą jest o tym mowa w ulotce i to powinno być dla nas wiążące. Solpadeine jest lekiem o złożonej strukturze działania, toteż zapisuje się go wyłącznie na receptę.

 

Lek Solpadeine dostępny w ofercie sprzedażowej pod adresem: https://www.apteka-oliwna.pl/solpadeine-12-tabletek-musujacych

Jak poradzić sobie z kaszlem?
Autor: aptecznakraina
15 marca 2019, 09:53

Kaszel jest problemem, który dotyka większość z nas. Zwykle towarzyszy przeziębieniu, ale czasem może być oznaką poważniejszych problemów.


Jak poradzić sobie z kaszlem?

Przede wszystkim gdy kaszel trwa zbyt długo, przybiera na sile i znacznie obniża jakość życia, należy udać się do lekarza. Czasem zwykłe przeziębienie może przerodzić się na przykład w zapalenie oskrzeli - konieczny może być wtedy antybiotyk. Lekarz może również przepisać mocniejsze leki przeciwkaszlowe dostępne na receptę. Jeśli nie będą koniecznie, możesz ratować się lekami dostępnymi bez recepty - syropami na kaszel suchy lub mokry, a przy uporczywym kaszlu - tabletkami takimi, jak Thiocodin czy Atussan. Należy przy tym pamiętać, że Thiocodinu i podobnych leków nie wolno stosować u dzieci. Dla najmłodszych najlepsze będą przeznaczone dla nich syropy lub domowe sposoby radzenia sobie z kaszlem.

 

Domowe sposoby na kaszel

 

Znanym sposobem naszych babć jest syrop z cebuli. Cebula działa bakteriobójczo i pomoże w kaszlu zarówno suchym, jak i mokrym. Kolejnym niewątpliwie skutecznym sposobem na ulgę w kaszlu są inhalacje, które dodatkowo nawilżają drogi oddechowe. Pomóc może również letnia herbata z sokiem malinowym lub miodem.

Syrop Thiocodin do nabycia w aptece internetowej Apteka Oliwna

Lactovaginal, gynauxil, Invag, provag…,...
Autor: aptecznakraina
10 marca 2019, 09:50

Wiele kobiet boryka się z infekcjami intymnymi, które powodują bardzo dokuczliwe dolegliwości w postaci świądu, pieczenia czy nawet bólu. W przypadku zdrowego organizmu, a dokładniej równowagi mikrobiologicznej pochwy, nie ma mowy o wystąpieniu tego typu problemów. Jeśli jednak na skutek różnych czynników dojdzie do przerostu chorobotwórczych drobnoustrojów w narządach rodnych, wystąpienie grzybicy pochwy jest tylko kwestią czasu. Niezwykle pomocne okazują się probiotyki ginekologiczne, dzięki którym można odbudować florę bakteryjną pochwy.



Lactovaginal, gynauxil, Invag, provag…, czyli probiotyki ginekologiczne dla kobiet

W narządach rodnych znajdują się w ogromnych ilościach bakterie kwasu mlekowego, które stanowią naturalną barierę ochronną przed patogenami i innymi szkodliwymi czynnikami. W pochwie powinno być środowisko kwaśne, ale jeśli dojdzie do zmiany pH na skutek niedostatecznej ilości dobroczynnych bakterii, drożdżaki zaczynają bardzo szybko się rozwijać i siać spustoszenie. Przerost grzybów objawia się upławami, świądem i pieczeniem miejsc intymnych. Jeśli dojdzie już do infekcji, nie obejdzie się bez leczenia i odbudowy fory bakteryjnej pochwy. Leczenie warto wspomóc probiotykami ginekologicznymi takimi jak np. lactovaginal. Tego typu preparaty są źródłem bakterii kwasu mlekowego, które łagodzą nieprzyjemne dolegliwości i odbudowują mikroflorę pochwy. Są one łatwo dostępne w każdej aptece. Bogactwo i różnorodność asortymentu sprawia, że każda kobieta znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

 

Lactovaginal dostępny w ofercie sklepu Apteka Oliwna

Odbudowa flory bakteryjnej jelit dzięki...
Autor: aptecznakraina
01 marca 2019, 09:47

Probiotyki są dobroczynnymi szczepami bakterii, które wspierają organizm i chronią go przed chorobotwórczymi drobnoustrojami. Niektórzy sięgają po nie wyłącznie podczas przyjmowania antybiotyku, czyli osłonowo na żołądek w celu uchronienia się przed biegunką. Dobrych bakterii warto jednak dostarczać sobie częściej, co z pewnością wyjdzie każdemu na zdrowie.



Odbudowa flory bakteryjnej jelit dzięki probiotykom typu Vivomixx

Bez równowagi mikrobiologicznej w jelitach bardzo łatwo jest o wystąpienie przeróżnych dolegliwości zdrowotnych. Dobroczynne bakterie są niezbędne do tego, aby nie doszło przypadkiem do nadmiernego rozwoju chorobotwórczych drobnoustrojów, których również nie brakuje w organizmie. Jeśli jednak patogeny są trzymane w ryzach, nie stanowią większego zagrożenia i nie powodują szkód. Niestety do zaburzenia mikroflory jelitowej może dojść na skutek wielu czynników. Zaliczyć można do nich częste kuracje antybiotykowe, jedzenie wysoko przetworzonej żywności, stres i przyjmowanie niektórych leków. Problemy z jelitami mogą wskazywać na zaburzoną florę bakteryjną, co manifestuje się bólem brzucha, zaparciami, biegunkami, sennością, zmęczeniem i nawet wysypką skórną. W celu odbudowania mikroflory jelitowej zaleca się sięgać po probiotyki typu vivomixx. Są nawet dostępne preparaty probiotyczne, które zawierają wyspecjalizowane kultury bakterii pomocne przy konkretnych dolegliwościach typu zapalenia elita drażliwego, otyłość, grzybica czy osłabiona odporność.

Vivomixx dostępny w ofercie Apteka Oliwna